Zgodnie z wizją ESG
LG Energy Solution Wrocław przekazało ponad 600 tysięcy złotych na rozwój studentów Politechniki Wrocławskiej. Uroczyste podpisanie umowy darowizny odbyło się 7 grudnia 2022 roku. Dotacja LG Energy Solution Wrocław dla uczelni umożliwi powstanie specjalistycznego laboratorium, w którym studenci zdobędą doświadczenie i poszerzą techniczną wiedzę. Laboratorium Elektromobilności będzie wyposażone m.in. w silnik prądu stałego z magnesami trwałymi, specjalizowany zasilacz do napędów elektrycznych, model roweru elektrycznego czy zestaw elementów do badań ogniw paliwowych.
– Wsparcie młodego pokolenia to jedno z zadań LG Energy Solution Wrocław, wpisujące się w strategię ESG „We CHARGE toward a better future”. LG Energy Solution Wrocław w tym duchu wspiera właśnie placówki edukacyjne, przyczyniając się do rozwijania utalentowanych ludzi, dzięki którym serce europejskiej elektromobilności będzie bić jeszcze mocniej. Dla LG młodzi, utalentowani ludzie to ogromna wartość, przyszłość Polski! – dodał Jangha Lee.
– Dzięki wsparciu na naszym wydziale powstanie Laboratorium elektromobilności dedykowane przede wszystkim studentom naszego nowego kierunku. Podpisana dziś umowa jest zwieńczeniem dotychczasowej współpracy, a za przekazaną kwotę zakupione zostaną m.in. układy energoelektroniczne związane z pojazdami elektrycznymi – wyjaśnił dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. uczelni, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju.
Dotacja na budowę laboratorium to nie jedyne wsparcie dla Politechniki Wrocławskiej. LG Energy Solution Wrocław objęło także patronat nad kierunkiem Elektromobilność prowadzonym na Wydziale Elektrycznym uczelni.
– W roku akademickim 2021/2022 uruchomiliśmy na naszym wydziale nowy kierunek studiów – elektromobilność. Do jego prowadzenia i dalszego rozwoju potrzebujemy odpowiedniej bazy laboratoryjnej. Nie wszystkie urządzenia jesteśmy w stanie pozyskać sami m.in. ze względu na ich wysoki koszt, dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z firmą LG Energy Solution Wrocław, która wspiera nas w tym zakresie – powiedział prof. Waldemar Rebizant.
Podwrocławski hub elektromobilności
Polska jest jednym ze światowych liderów elektromobilności. Jest największym w Europie i piątym na świecie dostawcą baterii litowo-jonowych i ich komponentów do samochodów elektrycznych. W 2021 roku wartość eksportu w tym obszarze osiągnęła ponad 6,5 mld euro.
W parku technologicznym zajmującym powierzchnię ponad 100 hektarów, pracuje ponad 10 tys. osób. Po osiągnięciu maksymalnych mocy produkcyjnych zakładu (115 GWh) powstanie kolejne 1000 miejsc pracy