Wielkość dostaw ma pokryć około 80% zapotrzebowania Northvolta na folię miedzianą (używaną w produkcji baterii do elektryków). Surowiec ma wystarczyć na akumulatory do 1,7 miliona pojazdów z napędem alternatywnym. SK Nexilis buduje fabrykę folii miedzianej w Stalowej Woli na południu Polski, która ma rozpocząć działalność w drugiej połowie 2024 r. i będzie oferowała produkcję na poziomie 50 000 ton rocznie. Łączna wartość polskiej inwestycji SKC i jej spółki zależnej SK Nexilis, która specjalizuje się w produkcji folii miedzianej, wynosi około 693 mln EUR ( z możliwością rozbudowy do 150 000 ton rocznie). Folie miedziane, wraz z foliami aluminiowymi, są stosowane jako folie nośne w produkcji elektrod. W przypadku anody niezwykle cienka folia miedziana jest pokryta grafitem.
Wspomniane inwestycje to tylko część z planów firmy. Jak można przeczytać w Gazeta Korea Herold SK Nexilis, prowadzi obecnie rozmowy z największymi globalnymi producentami akumulatorów na temat dalszych kontraktów i planują wkrótce ogłosić ich wynik. Równolegle trwa budowa fabryki folii miedzianej w Malezji (ma się zakończyć w tym roku) i przygotowywane są dwie kolejne inwestycje w zakłady w USA i Kanadzie. Firma postawiła sobie za cel osiągnięcie rocznej zdolności produkcyjnej na poziomie 250 000 ton do 2025 r. i stworzenie w związku z tym globalnej sieci produkcyjnej.
Z kolei Northvolt produkuje obecnie ogniwa akumulatorowe w fabryce akumulatorów Northvolt Ett w Skellefteå (od końca 2021 r). Kolejne fabryki akumulatorów planowane są koło Göteborgu (dla zakładów Volvo w Torslanda) oraz w Heide w Niemczech (tzw. Northvolt Drei). Z kolei inwestycja w Szlezwiku-Holsztynie jest na razie zawieszona w związku z wzrostem cen energii. Warto też przypomnieć, że Northvolt wznosi w Gdańsku fabrykę paków bateryjnych, której zakończenie budowy przewidziane jest w tym roku. Być może folia od SK Nexilis trafi również do tej fabryki.
Co ciekawe, oprócz pozyskiwania surowców od dostawców, Northvolt zamierza pokryć 50% swojego zapotrzebowania na surowce z baterii pochodzących z recyklingu do 2030 r.