Jednym z lotnisk, które zdecydowały się na ustawienie na swoim terenie stacji ładowania, jest Port Lotniczy Wrocław, z którego usług tylko w zeszłym roku skorzystało 2,9 mln pasażerów.
– Na podróżach znamy się bardzo dobrze. I widzimy, że elektromobilność zaczyna być ich istotnym elementem. Pojawienie się na naszym terenie szybkiej stacji ładowania EV to naturalny efekt nie tylko konieczności sprostania wymogom legislacyjnym, ale także wyjście naprzeciw potrzebom osób korzystających z naszych usług i ich rodzin. To również ułatwienie dla naszych pracowników i współpracujących z nami firm, zorientowanych na transport zeroemisyjny – powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i sarketingu z Portu Lotniczego Wrocław.
Stacja w dobrej lokalizacji
Na terenie Portu Lotniczego Wrocław zainstalowana została szybka stacja DC o mocy 60 kW, wyprodukowana przez Ekoenergetykę. W ścisłej okolicy wrocławskiego lotniska stacji o takich parametrach nie ma jeszcze zbyt wiele.
– W krajach o bardziej rozwiniętej infrastrukturze EV stacje ładowania w pobliżu portów lotniczych to standard. W Polsce zarządcy lotnisk również widzą ten trend i się w niego wpisują, a my z przyjemnością wspieramy ich technologią Elocity – powiedział Michał Baranowski, CEO Elocity.
Wrocław jest kolejnym lotniskiem, na którym znaleźć można stacje ładowania dostępne w aplikacji Elocity – taką możliwość mają już podróżni korzystający z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, gdzie w oprogramowanie Elocity wyposażona jest stacja, której operatorem jest firma Interparking. Podobnie zresztą jak w pobliżu lotniska Kraków Airport im. Jana Pawła II.